четвер, 24 березня 2016 р.



КНИГА ЧИ ІНТЕРНЕТ
Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур - глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі….
А що таке сьогодення бібліотеки? І декілька слів на захист КНИГИ в сучасному світі!
Книги та Інтернет є джерелами інформації. Який же з них віддати перевагу? Звичайно, молоде покоління, які відчувають тягу до всього нового, прогресивного, пов'язаного з технікою, воліють Інтернет. У нього маса переваг. Будь-яку інформацію можна одержати за короткий час. Якщо вона необхідна на папері, то її можна роздрукувати. Не потрібно йти в бібліотеку і довго підбирати книги по темі. В Інтернеті відкрито доступ до великого числа суміжної інформації і можна вивчити тему вичерпним чином. Він може надати книги в електронному вигляді. На жаль, тривале сидіння за комп'ютером і читання з монітора шкодять здоров'ю. Якщо ви часто пристраиваетесь з ноутбуком на дивані, то це теж шкодить поставі і здоров'ю.
Що ж дає нам книга? Книга - це традиційне джерело знань. Її можна взяти в руки і насолодитися друкарським запахом, подивитися кольорові ілюстрації. З книгою зручно прилягти на диван і її можна взяти з собою в дорогу. Незважаючи на відносну дорожнечу, для багатьох книги залишаються як і раніше більш доступними, ніж Інтернет. Книги можна колекціонувати. Почитати книгу можна в будь-який час, незалежно від наявності комп'ютера та Інтернету,чи наявності енергозабезпечення.
У кожного з видів отримання інформації є свої переваги і недоліки. Варто зауважити, що при читанні книг отримуєш глибоку і повну інформацію з якого-небудь питання. В Інтернеті часто інформація міститься в скороченому або спотвореному вигляді, багато недостовірної інформації. У ньому часто відбувається при вивченні якого-небудь питання відволікання на іншу тему.
Книги не терплять суєти, їх читають уважно, вдумливо. Це може бути і роботою, і розвагою. В Інтернеті крім книг можна знайти музику і фільми, рекламу і величезна кількість непотрібної інформації.
Інтернет швидко оновлює інформацію. Всі новини та інформацію про останні досягнення науки і техніки відразу ж з'являються в Інтернеті. Книги містять більшою мірою базові знання, навчальну інформацію, класичні літературні твори.
Інтернет дозволяє проходити навчання в режимі онлайн. Навіть є навчальні заклади, що спеціалізуються на таких технологіях. Книги є основними навчальними посібниками у кожному навчальному закладі, вони незамінні для самоосвіти.
Читаючи одне і те ж твір в Інтернеті або в книзі, сприймаєш його по-різному. Книга дозволяє уважно прочитати кожну сходинку, вдуматися і перечитати, якщо необхідно. Читання з монітора швидко стомлює очі, і зазвичай уважно прочитуються лише найбільш цікаві місця в творі. При цьому багато цінного може вислизнути від читача, залишитися непоміченим.
З практичної точки зору книга може потріпатися, постраждати від вогню і води, в Інтернеті зберігається багато інформації, яка нікуди не дінеться. Навіть традиційні бібліотеки стали надавати електронні книги на своїх сайтах. Все це зручно і цікаво читачам.
Що ж можна сказати з приводу того, що краще - книга чи Інтернет? Добре і те, і інше. Просто потрібно пам'ятати, що книга - наш друг з юних років, що саме вона містить більше одухотворену інформацію, ніж Інтернет з миготять сторінками сайтів, наповнених рекламою. Користуйтеся і тим, і іншим, читайте, що вам сподобалися твори і отримуйте знання із навчальних предметів та особистих питань. Не потрібно робити ніяких винятків. Все, що може бути корисно нам як читачам, треба використовувати для своєї освіти та особистісного зростання.

Немає коментарів:

Дописати коментар