середа, 11 березня 2020 р.

Постать Шевченка
вже давно вийшла за межі шкільних підручників та університетських лекцій. Кобзар плавно перейшов у систему координат інтернет-культури, де отримує нові та незвичні трактування. Його біографія та творчість стала приводом для мемів, які викликають захоплення в молоді та осуд у старшого покоління.
За останні роки Тарас Шевченко встиг побувати в різних образах, формах та форматах. Під час Євромайдану хтось замислився над його роллю в революції та зобразив Кобзаря звичайним протестувальником, з шиною на плечі та будівельною каскою на голові. Його вірші знайшли застосування у сучасній музиці, а класичні портрети перетворювались на постери із супергероєм, байкером чи Буддою.

       Можна довго сперечатися, чи є це наругою над пам'яттю письменника, чи просто розвагою або чимось оригінальним. Постать Шевченка  стає трендом, хоча й подекуди в зовсім незрозумілий для багатьох спосіб. Шевченко багатогранний, а інтерпретація його творів може бути різною. І навіть у, здавалося б, примітивних мемах можна знайти якусь особливу рису образу Кобзаря або його віршів, яку не помітили автори підручників, проте актуалізували інтернет-користувачі. 
За матеріалами Інтернет-видань











Немає коментарів:

Дописати коментар